25 Përfitimet e jashtëzakonshme nga ushtrimet Deadlifts

A mund përfitime të pabesueshme e deadlifts ndryshojë jetën tuaj?

Po, sepse deadlifts dhe trajnim forca kanë ndryshuar të miat dhe unë jam i sigurt se ata mund të bëjnë të njëjtën gjë për ju, si dhe.

Unë nuk do të jetë i martuar sot pa fuqinë e deadlifts dhe ushtrime të tjera të trajnimit forcë si squats, pushups dhe të ushqyerit e vërtetë ushqim. Unë nuk do të marrë një DATE të parë e lëre më një DATE të dytë me gruan e ëndrrave të mia, në fakt ajo e ka bërë shumë të qartë se unë ende do të ëndërroja nëse kam shikuar ndonjë gjë si unë e bëri para se të zbuluar deadlifts dhe ushtrime të trajnimit forcë.

Kjo stuff, që do të thotë duke marrë në formën tuaj më të mirë të mundshme është me të vërtetë e rëndësishme për ne djemtë që kanë kaluar 40 dhe madje 50, jo vetëm për djem që tashmë janë të martuar, por sa për ato prej jush që janë të divorcuar dhe ende duan të ndërtuar një jetë duke shkuar përpara me një grua të madhe? Ju mendoni se ju mund vetëm le të shkojë çdo gjë dhe të mos përpiqen për të marrë në formë të mirë tuaj? Ju mendoni se gratë nuk janë aq të fokusuar në duket e mirë dhe pamjen fizike si burrat? Befasi, ata janë edhe pse se ata nuk mund të tregojë se.

Sidomos në qoftë se ju jeni një djalë mbi 50, është e rëndësishme për të bërë gjithçka që ne mund të merrni të shëndetshme, të jenë të shëndetshme dhe të qëndrojnë të shëndetshme. Kemi borxh që vetes dhe ato që ne dashuri dhe duan për të dashur.

Nëpërmjet të mirat e deadlifts, squats, pushups dhe e përditshme e vërtetë ushqim, trupi im transformuar nga Jello me një J kapitalit të Përshëndetje, si jeni duke bërë?! Para inkorporuar deadlift barbell, squats, pushups dhe ushqim i vërtetë në rutinën time të përditshme unë kam qenë një nga formë 250 kile plus njeri me një 50 inç bel.

Dhjetë muaj pas fillimit Hashi Biba kisha korrur përfitimet e deadlifts duke ndryshuar trupin tim nga një pikë në një person montues, nga 250 £ për të 180 £, nga një 50 inç bel në një 32 inç bel. Ky transformim fizik kishte një ndikim të madh në forcën time të mendjes dhe të shpirtit që të këmbëngulë pavarësisht nga sfidat që unë isha me të cilat përballet.

Në këtë post unë jam duke shkuar për të ndarë me ju 25 Përfitimet shquara deadlifts. Unë jam i pasionuar për deadlift barbell dhe trajnim forcë në përgjithësi, sepse unë kam parë se si ky ushtrim i thjeshtë në dukje mund të ketë një ndikim të tillë të thellë në një person të përgjithshme mirëqenien.

Take Action që të korrin përfitimet e deadlifts në jetën tuaj

A keni ndonjëherë parasysh avantazhet e deadlifting për të humbur peshë, luftuar depresionin, humbasin yndyrë trupit dhe të marrë në formë të shpejtë? Po, as nuk I! Kur unë të kërkuar për të marrë në formë, gjëja e parë që kam menduar të ishte një dietë Carb ulët dhe / ose një shumë e kardio.

Unë kurrë nuk konsiderohet bërë deadlifts barbell të cilën kam menduar ishin vetëm për bodybuilders. Unë thjesht nuk ishte i vetëdijshëm për përfitimet e mahnitshme e heq të vdekur për të rrahur depresionit dhe trashje.

Unë kurrë nuk imagjinuar se mendjen dhe palestër trupi fitimet e deadlifts se janë aq të mëdha që deadlift barbell mund të shkojnë tuaj për të ushtruar për të humbur peshë, ndërtimin e muskujve dhe për të marrë në formë të shpejtë. Përfitimet deadlift barbell vijnë në e dytë të squats, nëse jo numër një.

Kjo është konfirmuar nga ekspertët palestër që të përpunuar më tej në përfitimet e pabesueshme e deadlifts. Deadlifts e parë që kam bërë kanë qenë për herë të parë vetëm me peshë trupore dhe pastaj me bar olimpike vetëm i cili është £ 45. Grupe e mia të fundit të lartë të 5 repetitions ishin me 165 paund për 5 repetitions, dhe që nga sot deadlift max im një rep është 180 £, kështu që mund të jetë bërë përparim, pa marrë parasysh se çfarë moshe juaj!

Rutinë im i tanishëm është ngrohja deri me curls këmbë dhe squats dhe pastaj duke bërë vetëm një grup të deadlifts barbell për pesë repetitions tri herë në javë. Avantazhi i deadlifting në këtë mënyrë është në kursime kohë sa unë mund të bëjë një stërvitje barbell deadlift në nën një orë dhe madje edhe nën 30 minuta në një përtypje.

Ju ndoshta kurrë nuk menduam se mund të ketë ndonjë përfitim nga deadlifts me një stërvitje deadlift që shkurtër? Por, ka! Find out për veten tuaj.

Filloni me një peshë shumë të lehta dhe për të ndërtuar gradualisht nga atje. Më lejoni të përsëris linjë e fundit në rast se ju glossed mbi të: Filloni deadlifting me një peshë shumë të lehta dhe për të ndërtuar gradualisht nga atje me të mirë barbell formë deadlift mundshme.

Nëse ju nuk keni menduar shumë për Përfitimet e deadlifts , kjo para dhe pas foto të John Stone duhet të merrni ju të menduarit rreth deadlifting dhe si të bëni formë deadlifts duhura për rezultatet më të mira.

benefits-of-deadlifts-blalbla

Deri në fund të këtij postimi, Unë dua që ju të jetë i vetëdijshëm për të shquar Përfitimet e deadlifts që ju mund kurrë nuk kanë menduar në lidhje dhe si rezultat, të marrin masa për të filluar të bërë deadlifts ose angazhohen për të bërë formën më të mirë deadlifts. Nëse ju keni qenë deadlifting pak kohë, ju ndoshta tashmë e dini përfitimet awesome e deadlifts dhe squats.

Ky post do të fokusohet vetëm në përfitime deadlift dhe përforcojnë ato dhe të shtyjë për të punuar edhe më shumë në arritjen e qëllimeve tuaja deadlifting. Nëse ju jeni një fillestar si mua, atëherë ju do të jenë më të motivuar për të filluar deadlifting sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që të korrin shpërblime shumë të deadlifting, në qoftë se ju nuk jeni, ju lutem ndani njohuritë tuaja.

1. Deadlifts Përfitimet janë për burrat dhe gratë

Përfitimet e deadlifts shtrihet në të dy burrave dhe grave. Disa gra janë të shqetësuar se deadlifting do të largohen ata në kërkim të rëndë, por që nuk është i saktë sepse gratë kanë më pak testosterone se sa burrat dhe nuk do të ndërtojë muskujt rëndë si një njeri mund të.

Një grua që shton deadlifting në rutinën e saj mund të presim të shohim të njëjtat përfitimet e deadlifts si burrat që janë të përshkruara këtu përveç ata do të jenë të pakët dhe më të fortë pa u shfaqur bulkier.

 

2. Përfitimet e deadlifts për gjendjen tuaj shpirtërore

Deadlift për të hequr gjendjen shpirtërore. Kjo vlen për njerëzit që nuk e përjetojnë depresionin, dhe për çudi për ata që bëjnë.

Shumë njerëz të cilët janë në depresion mendojnë se ulur rreth dhe sulking mbi mendimet e trishtuar se garën me mendjen e tyre është në lidhje më të mirë ata mund të bëjnë për depresion e tyre, së bashku me popping disa kundër depresionit. Unë jam këtu për t’ju thënë ndryshe, ka një tjetër mënyrë për të marrë nga ulluk.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Mendor, një vlerësuar 26.2 për qind e amerikanëve moshave 18 dhe më të vjetër – rreth një në katër të rriturit – vuajnë nga një çrregullim mendor diagnosable në një vit të caktuar.

Kur aplikohet për 2004 U.S. Regjistrimi vlerësim popullsia rezidenciale për moshat 18 dhe më të vjetër, kjo shifër përkthehet në 57.7 milion njerëz dhe është sot më i lartë në 2015((http://www.depression-understood.org/information/othart2.htm)). Nëse ju ndodh që të jetë një nga 26 për qind që lufton me depresion, besoni apo jo, duke filluar një program trajnimi forcë që përfshin deadlifting mund të ndryshojë jetën tuaj.

Nuk ka asnjë garanci që ju nuk do të duhet ilaçe, ju duhet të shtyjë me mjekun tuaj, por ka një shans të mirë që ju mund të menaxhuar simptomet tuaja depresionit më efikase me përfitimet e deadlifts, squats, pushups dhe ushtrime të tjera të trajnimit forcë, me ose edhe pa mjekim.

Dhe vetëm efektet anësore në rast të mos përdorur ilaçe, do të marrë një organ të ligët dhe trim. Përfitimet deadlift mund të përfshijnë lehtësim nga depresioni kur bëhet në mënyrë konsistente.

Ka dy arsye që në mesin e shumë përfitime të deadlifts dhe squats ka lehtësim potencial nga depresioni: E para është se kërkesa absolut i përgjithshëm forca e trupit për të dy deadlifts dhe squats ka një efekt të njohur në hormonet, rritjen e testosterone dhe endorphins. E dyta është metaforik, frymëzues dhe motivues.

Kur ju të përjetojnë veten deadlifting peshë të rëndë, ajo është më e lehtë të imagjinohet që ju mund të merren me ju çdo gjë që thekson dhe pesha keni në mendjen tuaj. Ashtu si ju po trajtojnë peshën fizike, kështu që edhe mund të trajtojë peshat mendore të cilat kanë qenë peshon ju poshtë. Ju do të jetë e mbushur me më shumë besim, frymëzim dhe motivim për të kapërcyer sfidat që ju po përballen në jetën tuaj.

3. Përfitimet e deadlifts për Mjekimi Depresioni Resistant

Përfitimet e deadlifts janë edhe më kritike për dikë që është përballur me depresion trajtim rezistente. Nëse ju jeni një person të tillë apo dini dikush që është, të arritur jashtë drejt tyre dhe të ndajnë këtë informacion që ata mund të potencialisht të menaxhuar depresion e tyre me deadlifts, squats, pushups, me të vërtetë ushqim dhe më shumë strategjive të trajnimit forcë për të ndërtuar një mendje të mirë dhe trupin një ditë në një kohë.

Depresioni trajtim rezistente është një situatë e frikshme kur një person është i sfiduar me të dy depresionit tyre dhe negative reagimet, nganjëherë reaksione katastrofike për ilaqet kundër depresionit, kështu që ju lutemi të ndajnë këtë informacion në lidhje me ndihmën që deadlifts mund të sjellë në tryezë kur përballimin me depresionin.

 

4. Përfitimet deadlift nuk janë vetëm për Atletët

Unë nuk jam një atlet, por unë mund t’ju them se njerëzit që nuk e kishin parë mua për një kohë të gjatë janë të befasuar dhe të kërkojë “Çfarë ju ka ndodhur? A jeni të trajnimit për një Ironman?” Përgjigja për këtë nuk është, por unë jam i lumtur që unë mund të paktën të duket si në qoftë se unë jam, dhe madje më e rëndësishmja, të ndjehen si ai.

Hani ushqim të vërtetë, shtoni deadlifts, squats, pushups, dhe trupi juaj do të transformojë. Kjo do të ndodhë më shumë se tre muaj në një vit, në varësi se si nga formë ju jeni tani.

 

5. Përfitimet e deadlifts janë për çdo moshë – Mendoni ju jeni shumë i vjetër?

Hera e parë që kam bërë një deadlift ishte në 55 vjeç kur unë isha një muaj më i turpshëm i kthyer 56. Që dukej si një moshë qesharake për të filluar deadlifting.

Unë gjithmonë e lidhur deadlifts me powerlifters ose bodybuilders dhe kurrë nuk menduan e deadlifts si një ushtrim të marrin në konsideratë. I sigurt, Unë e bëri peshëngritje para, por unë zakonisht e bëri një makinë të tilla si shtyn sup ose ulet simulon apo extensions këmbë.

Nocioni i përdorur peshat e lirë për vetëm një pjesë të vogël të ushtrimeve në krahasim me një qark të tërë makinë ishte e huaj për mua. Përfitimet e deadlifting është e vërtetë pa marrë parasysh se çfarë moshe juaj.

Ju do të jenë të ndërtimin e muskujve të gjithë trupin tuaj nga duke bërë deadlifts për shkak të sasi të madhe të muskujve deadlift punuar. Filloni ndërtimin e muskujve tani dhe jo më vonë, të fillojë sot dhe jo nesër ose javën e ardhshme ose muajin e ardhshëm apo më keq vitin e ardhshëm. Ju mund të deadlift dhe për të marrë në një gjendje të mirë të mendjes dhe trupit pa marrë parasysh se çfarë moshe juaj, sapo të fillojë!

6. Përfitimet deadlift janë edhe për njerëzit që nuk kanë kohë

Sa kohë keni gjatë ditës për të bërë një stërvitje? Një orë për të korrin përfitimet e mëdha të deadlifts? Ndoshta ju nuk keni një orë të lirë.

Ju duhet të udhëtojnë, ju keni punë, ju keni për të ndihmuar fëmijët me detyrat e shtëpisë ose të marrë ata kudo që ata kanë për të shkuar, ju keni errands, Unë të marrë atë, ju jeni i zënë! Unëf ju mund të merrni një $$ në palestër për pesë deri në tridhjetë minuta, ju mund të korrin përfitimet e deadlifts dhe squats.

Unë përfshijnë squats sepse unë doja të deadlifts e drejtë pas duke bërë squats. Për të mësuar më shumë në lidhje me përfitimet e squats klikoni këtu.

 

 • Së pari të ngrohtë deri për të paktën pesë minuta, qoftë duke ecur apo mbi eliptike.
 • Pastaj, filloni me një madhësi olimpike bar dhe 2,5 £ pllaka në të dyja anët, vetëm kështu që bar është ngritur të mjaftueshme në mënyrë që ju mund të marrë një rrokje.
 • Kjo është 50 £ e peshës. Nëse kjo është shumë e rëndë, atëherë ju do të fillojë me shtangë dore, por unë jam duke supozuar që shumica e njerëzve e lexuar këtë mund të heqë një bar £ 50.
 • Ju nuk keni pajisje apo nuk duan të bashkohen në një palestër? Zgjidhje të lehtë, të gjithë ju duhet janë disa pjesë të pajisjeve të madh për të ngritur një palestër në shtëpi për heqjen e vdekur për të filluar:

Rac Powerk

Olympic Barbell

Olympic Lock-Jaw Barbell kular

Pllaka Black Olimpike

Pllaka Olimpike pjesshëm Set

Dead pykë deadlift Jack për të rënda deadlifts 225 £ dhe Up – Ju mund të shihni të Vdekur pykë shqyrtimin e mia deadlift jack këtu.

 • Mbani tuaj width këmbët sup, vënë dorën tuaj të majtë dhe dorën e djathtë mbi bar në një pozitë overhand.
 • Ka njerëz që përdorin një rrokje tinëzisht me një nga duart e tyre, por tani për tani, sidomos me një peshë të lehta, ju duhet të jetë në gjendje për të filluar me një rrokje overhand.
 • Ju mund të shihni më poshtë një koment që tregon për lot e tij bicep kur duke përdorur një rrokje tinëzisht, kështu, lejon të filloni overhand në ndërkohë.
 • Mbani shpinën drejt dhe të vini peshën deri tek kati.
 • Kape bar në mënyrë të vendosur me një rrokje të fortë.
 • Mbani hips tuaj më poshtë supe tuaj.
 • Merrni frymë thellë në krye dhe do të forcojë thelbin tuaj.
 • Mbaj frymën tuaj, një frymë të plotë në barkut tuaj për të krijuar më shumë stabilitet për ashensor tuaj, sidomos kur pesha merr rëndë.
 • Kjo do të zbatohet jo vetëm për deadlift kur picking up peshë dhe ju dëshironi që të ketë një bazë të qëndrueshme, por në mbledhje, si dhe kur ju jeni ulur poshtë në pozitën e poshtme dhe duke përdorur këmbët tuaja për të përzënë deri, ju duhet të ketë një bazë të qëndrueshme të fortë e cila është arritur duke mbajtur në një frymë të thellë.
 • Mos bëni gabim kam bërë në nuk e mbajnë frymën time dhe ndjenja të gjitha të peshës në tim më të ulët mbrapa, se nuk ishte e mirë.
 • Përdorni fuqinë në këmbët tuaja për të hequr peshë, jo prapa tuaj.
 • Pastaj të ulur peshën.
 • Ju mund të shihni një video më poshtë e Mehdi në Stronglifts duke bërë deadlifts e përveçëm Forma si një shembull të asaj që unë jam duke folur për.

7. Përfitimet e deadlifts për përmirësim gradual të dëshmuar

Milo i Croton ishte një pes shekullin e 6- mundës, i cili gëzonte një karrierë të shkëlqyer mundje dhe fitoi shumë fitore në festivalet më të rëndësishme sportive të Greqia e lashtë. Përveç fitoret e tij atletike, Milo është kredituar nga komentator lashtë Diodorus me kryesor bashkëatdhetarëve të tij për triumfin ushtarak mbi vendet fqinje Sybaris në 510 BC.

Ashtu si atletë të tjerë të suksesshëm të Greqisë së lashtë, Milo ishte subjekt i përrallave fantastike të fuqisë dhe pushtetit, disa, mbase, bazuar mbi keqinterpretimet e statujave të tij. Ndër tregime të tjera, ai u tha se ka kryer një dem mbi supet e tij((https://en.wikipedia.org/wiki/Milo_of_Croton)).

Si histori shkon, për të arritur këtë forcë Milo filloi hequr një dem të vogël. Ai vazhdoi të bëj këtë çdo ditë, dhe si demin e vogël u rrit gradualisht në madhësi, Milo fituar fuqi të shkojë me.

Kjo histori e Milo ilustron idenë e përmirësimit gradual që është thelbësore për trajnim forcë rezistencës progresiv, si dhe të realizuar përfitimet e deadlifts dhe vetëm për ndonjë qëllim tjetër në jetë.

Shumica prej nesh duhet të pranojë se ku jemi sot dhe pastaj të punojnë drejt një hap gol pas hapi. Nëse ne jemi në përputhje, ne do të arrijnë atë. Kështu, nëse 50 £ ishte e lehtë për ju që të deadlift, i madh.

Shko në shtëpi dhe të vijnë përsëri dy ditë më vonë. Bëjë të njëjtën gjë, pesë minuta të ngrohtë deri, por këtë herë, të shtoni një tjetër 5 ose 10 paund në bar.

Ju jeni vetëm duke bërë një sërë pesë repetitions. Gjëja kryesore që ju doni të përqëndrohet në nuk është shuma e peshës, por formularin më tepër të madh deadlift dhe të shkojnë deri në peshë kur ju ndiheni të fortë.

Edhe në qoftë se ju mund të shkoni deri 20 £, i jo bëni që, ajo është shumë më efektive për të shkuar deri në peshë gradualisht. Gjatë rrjedhës së kohës, ju do të qëndroni me një grup prej pesë repetitions, dhe të rrisë peshën tuaj deadlifting gradualisht.

Paramendoni nëse ju bëni këtë për një vit të tërë, vetëm duke u mbështetur në përfitimet e deadlifts për ushtrimin kryesor tuaj forcë. Një 5 në 15 stërvitje minutë çdo ditë të tjera, me fundjavave jashtë. Duke shkuar deri në peshë gradualisht.

Edhe në qoftë se ju vetëm u ngjit në peshë 5 £ çdo javë, ju do të jetë bërë një deadlift £ 250 deri në fund të 2014. Dhe unë jam i sigurt se do të ishte shumë e dukshme në trupin tuaj në qoftë se ju jeni edhe respektimi i rekomandimeve ushqyese që unë sugjerojnë gjatë gjithë kësaj faqeje.

Dhe kjo është me vetëm dyzet e pesë minuta nga koha juaj në javë shpenzohen për deadlifts kryejnë. A keni më pak se një orë në javë për të investuar në veten tuaj nëpërmjet deadlifting?

Si ju filloni të ndiheni më të fortë dhe më të sigurt, ju do të gjeni më shumë kohë për të bërë edhe më shumë ushtrime forcë, si squats dhe pushups. Por edhe në qoftë se ju keni vetëm 15 minuta në dispozicion tri herë në javë, shpërblimet e deadlifts janë shumë të fuqishme për të injoruar.

Unë vetëm mund të flas në lidhje me përfitimet e deadlifting nga përvoja, por ka edhe të tjerë atje të cilët kanë qenë në këtë lojë të humbur peshë të shpejtë, humbur yndyrë trupit dhe duke fituar të muskujve një kohë shumë më të gjatë se unë, kështu që nëse ju nuk besoni mua, dëgjoni atë që ata kanë për të thënë në lidhje me përfitimet e deadlifts.

Një Cituar nga një prej ekspertëve humbje dhe ndërtimin e muskujve yndyrë ekspertëve në web, Bryan DiSanto e http://leanitup.com.

8. Deadlifts janë të njohur si mbreti i gjithë ushtrimeve

“Në pesha-heqjen fushën deadlifts mbretit mbretërimit. Me përjashtim të squats, deadlifts janë larg dhe larg më i mirë stërvitje të gjithë-rreth që ekziston. Ata ndërtojnë një gjithë-rreth i fuqishëm, muskuloz, copëtuar physique më shpejt se çdo ushtrim tjetër mund të. Kjo është në thelb cheating sistemin peshe-ngritje.

Nëse ju jeni një grua – nuk e prish qejfin, deadlifts janë njëlloj të dobishme. Ata absolutisht copë yndyrë organ, dhe në drejtim të muskujve të ndërtimit, ata do të vënë atë në të gjitha vendet tuaj të preferuar – prapanicë, Këmbët, dhe përsëri. Për plot 101 në përfitimet e deadlifts, mbaj iu referuar rrezultatin për informacion të përditësuar. “

 

9. Përfitimet e deadlifts për humbje të peshës

Kushdo që është deadlifting e di se ajo është një ushtrim intensive. Ju gjithashtu e dini që ju do të jetë i kalorive djegur, në bazë të madhësisë dhe stërvitje tuaj të intensitetit.

Por përfitimet e deadlifts për humbje peshe dhe forcë nuk ndalen me kohë aktual shpenzuar duke bërë deadlifts, në të vërtetë vlera e vërtetë është në muskujve që ju po e ndërtojmë mbi trupin tuaj. Që deadlifting kërkon angazhimin e shumë grupe të mëdha muskujve, ju do të merrni më shumë kthimit mbi investimin nga përfitimet e deadlifting se ju do të merrni nga duke bërë curls bicep ose ushtrime të tjera që synojnë një grup të vogël të muskujve.

Përfitimet e deadlifts për humbje peshe janë të rëndësishme dhe nëse ju filloni për të ngrënë ushqim të vërtetë çdo ditë plus shtoni deadlifts, squats dhe puxhups për shëtitje tuaj të përditshme të 30 minuta në një orë, ju do të jetë i habitur me rezultatet.

 

10. Përfitimet e deadlifts si një recetë për depresion & trashje

Ju lutemi të ndajnë këtë informacion me miqtë dhe familjen tuaj, veçanërisht ato që ju e dini se mund të ketë dhënë deri më bëhet më e fortë në trup, mendje apo shpirt, ju vetëm mund të ndihmojë veten ose ata të ndryshojë në mënyrë dramatike jetën e tyre.

Besoni mua, në vend që të përshkruara Prozac, Zoloft et al. për të trajtuar depresionin, Unë uroj mjeku im kishte më dha një program pesë pika të cilat tha:

 • Çdo ditë, maksimizuar ushqim të vërtetë dhe minimizuar ushqime të përpunuara
 • Gjashtë ditë në tren javë ose trupin tuaj e sipërme të trupit dhe të ulët
 • Në ditë më të ulta të trupit, të bëjë squats dhe deadlifts dhe të kundërta ushtrime të tjera balancimin e muskujve si curls këmbë dhe extensions këmbë, të marrë një 30 minutë për orë shëtitje me miqtë / familjen ose veten
 • Në ditët e sipërme të trupit, bëjë pushups, shtyn sup, shtyn stol, pull ups / ups mjekër dhe rreshtat trap, të marrë një 30 minutë për orë shëtitje me miqtë / familjen ose veten
 • Në ditën e shtatë, pushim nga të punuar jashtë, kalojnë kohë me familjen dhe / ose miqtë, hani çka të doni (brenda arsye.)

 

11. Përfitimet nga deadlift për ndërtim  force

Unë duhet të dini. Para deadlifting, Unë kurrë nuk e mendonin si unë kishte forcë të mirë rrokje, por që nga fillimi deadlifting, Unë mund të them se forca ime grip është duke u përmirësuar.

Besoni mua, kjo është një gjë e mirë, kur ju mund të shpejt të hapur një kavanoz salcë spageti për të dashurën apo gruan tuaj. Ajo ndoshta mund të bëni atë veten, por ajo dëshiron të shohë ju bëni atë!

Kështu, Unë Numërimin rritur forcën rrokje si një tjetër një nga përfitimet kryesore të deadlifts. Kohët e fundit kam parë se Mehdi së http://stronglifts.com rekomandon për të mbajtur duke përdorur kthetrat normale overhand për deadlifts tuaja, deri sa ju të merrni për të peshave të rënda.

Pastaj, përdorni kontroll të përzier ku njëra dorë është mbi dorë dhe të tjera është tinëzisht. Personalisht unë ndihem më e balancuar me dorën time të majtë në një rrokje overhand dhe e drejtë në një rrokje tinëzisht, sidomos kur heqjen më shumë se £ 135.

Cili është mendimi juaj? Si do të bëni deadlifts tuaj?

Sipas Dave Robson, nëse bëhet pa përfundon, deadlift do të forcojë kontrollin tuaj si asnjë lëvizje tjetër për shkak të peshës së lehtë të përfshira. Ai thotë se ajo nuk është e pazakontë për të punuar deri në 300+ paund për deadlifts, Unë të gjeni se e vështirë të besohet, megjithëse unë kam parë njerëz duke bërë deadlifts me mbi 300 £.

Unë do të duhet të marrë kohën time dhe më besoni unë jam i kënaqur që unë mund të bëjë ndonjë deadlifts, por unë mund të garantoj për presionin e thjeshtë që unë të ndjehen në rrokje e mia me £ 180 vetëm deadlifting, Unë ende nuk mund të imagjinohet gjatë 300 £.

 

12. Përfitimet nga deadlift A do të largojnë belin tuaj të tepruar

Rreth dy vjet e gjysmë më parë, Unë isha ulur në një të gjitha ushqime natën në rrugë 2 paturit kifle tim të dytë boronice.

Unë peshonte mbi 250 paund dhe kishte barkun për të provuar atë.

Nuk ka asnjë mënyrë për të thith në atë zorrë.

Për fat të mirë, Unë kisha menduar e të hahet ushqim të vërtetë dhe duke bërë vetëm disa të trajnimit peshe ushtrimeve kompleks.

Brenda disa muajve, Unë kam qenë duke përjetuar dora e parë përfitimet e mahnitshme e deadlifts, squats, pushups dhe ecje, humbur peshë dhe trupin yndyrë shpejtë.

Ajo që unë kam lexuar në lidhje me deadlifting përfitimet dhe avantazhet e deadlifting pavarësisht sfidës, ishte e vërtetë, procesi yndyrë djegia përshpejtuar.

Unë mund të shoh ndryshimin ndonjëherë në të njëjtën ditë nga kryerja e një stërvitje deadlift.

Në më pak se gjashtë muaj, I mori 18″ off i belit tim.

Përfitimet Deadlifting zbatohen për të dy burrat dhe gratë.

Hani ushqim të vërtetë, të fillojë deadlifting dhe pishtar yndyrë tuaj!

beforeafternoshirt-300x216

13. Përfitimet e deadlifts do të zhvillojë një physique atraktiv

Unë kam atë në rekord nga një grua shumë të stilit të lartë femërore se pamja fizike është më e rëndësishme për femrat se sa meshkujt zakonisht besojnë.

Unë do të pranoj për të qenë një nga djemtë që gjithmonë mendonin se gratë nuk ishin si të fiksuar në tërheqje fizike si burrat janë.

Unë kam qenë i gabuar.

Ajo më shpjegoi se ndërsa gratë janë më modeste për të bërë vlerësimet e tyre se burrat janë, ata janë ende duke shtyrë shumë nga tërheqje fizike të tyre me njeriun.

Kështu, për të gjithë ju djema atje që janë në kërkim të dashurisë, dëgjoni up.

Filloni deadlifting dhe ju do të fitojë një nga përfitimet kryesore të deadlifts për burrat që është gratë. që. janë. tërhequr. në. ju.

A nuk e besoj se gratë mund të kujdesen më pak nëse barku juaj është i varur mbi brezin tuaj, ose në qoftë se ju jeni si i dobët si ata.

Përsëri, ky informacion është nga ana femërore të rresht, ata duan që ne të shikojmë më të fortë se ata, të jetë më i fortë dhe ata nuk janë mall djalosh i cili është gjithashtu një madhësi 0.

Nuk ka dyshim se një nga përfitimet më të rëndësishme të deadlifts për burrat pastaj është që të ndihmojë të transformuar physique tuaj nga ajo e një fëmijë thatë ose të riu apo të shëndoshet mesme donut moshës pelte, në fizikun e një mashkulli më muskulor dhe të ndërtuar.

Vetë dëshmi anekdotike im është se kjo nuk ishte deri sa unë kishte përfshirë ashensorët vdekur, squats dhe pushups, që kam filluar të përjetojnë më shumë vëmendje nga gjysma tjetër e specieve.

Dhe unë jam mirënjohës të them se kam takuar gruan e ëndrrave të mia.

Dhe ajo më ka treguar, që sikur të mos ishte Përfitimet e deadlifts, që unë ende do të ëndërroja.

 

14. Përfitimet e deadlifts do të përmirësojnë sjelljet tuaja dhe stabilitetin

Deadlift ndërton stabilitetin core.

Deadlift drejtpërdrejt synon të gjitha grupet e mëdha muskujve përgjegjës për sjellje korrekte dhe forcë core.

Teknika korrekte deadlifting mundëson një për të mbajtur shpinën drejt kur të angazhohen në aktivitetet e përditshme, për shkak të theksin e tij në mbajtjen e një te drejtë gjatë gjithë lëvizjes së saj.

Deadlift gjithashtu do të forcojë të gjithë përreth muskujt mbështetëse e të belit, pjesë e pasme, hips dhe, sigurisht, më të ulët mbrapa.

Forca kryesore është e rëndësishme në aspektin e ruajtjes së ekuilibrit ato të, dhe transferim peshë (qoftë në sport ose në jetën e përditshme).

Ju do të gjeni veten duke ecur shtatlartë dhe me sjellje të mirë pas disa muajsh të deadlifting përputhje.

Kur ju deadlift, ju duhet të mbani një back neutral, kurrë përkulur si një mace dhe kurrë hark, ju duhet të mbani drejt shpinën dhe ky të përqëndrohet në formën e duhur deadlift do të transferojë gjatë për të si mbajtje e trupit tuaj është në jetën e përditshme.

Qëndrimi i varfër nuk është tërheqëse, kështu fillojnë për të rregulluar sjellje tuaj nëse keni nevojë për të me benenefits e deadlifting.

15. Të deadlift Punëve muskujve Multiple Grupet përnjëherë

Muskujt deadlift punuar përfshijë viçat, quads, hamstrings, pjesë e pasme, armëve, bërthamë, më i ulët / mesme / e sipërme mbrapa, kurthe, dhe shpatullat.

Deadlift punon më shumë muskujt në të njëjtën kohë se çdo lëvizje tjetër (po, duke përfshirë edhe mbledhje të dashur).

Numri i madh i muskujve deadlift ka punuar me të vërtetë e detyron gjithë trupin tuaj të rriten.

Unë nuk mendoj se kjo është një exagerration për të thënë se me të në përputhje deadlifting ju do të ndjeni sikur ju kishte shtuar një këllëf shtesë të muskujve të gjithë rreth trupit tuaj.

 

16. Deadlifts Sculpt Core plotė juaj

I pjerrët, abs sipërme, abs ulët, absominis tërthor (aka abs brendshme, që sucks çdo gjë në të shtrënguar).

Sculpting është fjala më e mirë unë mund të mendoj në momentin kur të menduarit rreth asaj se si deadlifts fuqishme janë.

Sigurisht ju duhet të hahet ushqim të vërtetë, si dhe.

A nuk mendoni se ju do të gjeni abs tuaj duke bërë deadlifts dhe të kesh skuqura frengjisht çdo ditë.

Për fat të keq unë besoj se në qoftë se ju vënë përpunuar ushqimin në njërën anë të shkallës dhe deadlift përfitimet e në të tjera, ushqimi i përpunuar do të fitojë, kështu që ju lutem mos bëni gabim të menduarit se të gjithë ju duhet të bëni është deadlift për një mendje të mirë dhe trupin, ju keni nevojë për një qasje të përgjithshme, trajnim forcë, duke ecur dhe është e rëndësishme për të përmirësuar cilësinë e ushqimit që ju hani.

Ashtu siç ka disa ushtrime që mund të rrahur të mirat e deadlifts, kështu që edhe ka disa ushqime që mund të rrahin fuqinë e ushqim të vërtetë si perime, fruta, fara, arra dhe fasule. Pra, hani mirë dhe deadlift të ndryshojë mendjen tuaj dhe trupin.

 

17. Përfitimet e deadlifts Forcimi hamstrings dhe vitheve

Femrat, ju lutem të vini re: Heqjen e vdekur është një nga ushtrimet më të mira për të bërë në qoftë se ju doni një pasmë fenomenale.

 

18. Përfitimet e deadlifts të rritë Testosterone

Por, ju lutem të vini re: Për të rritur të hormoneve rritje dhe testosterone nivelet tuaja njerëzore, Përfitimet deadlifting kanë asnjë të barabartë tjetër se squats.

Rritja e testosterone është një nga përfitimet kryesore të deadlifts për burrat.

Çfarë është kaq e rëndësishme në lidhje me testosterone?

Mirë, në qoftë se ju jeni një djalë dhe ju ndonjë interes në seks, si dhe jeta, ju më mirë të qëndrojnë të interesuar në të mirat e deadlifts sepse si ne moshe dhe ul testosterone, interes në seks, aftësia për të kryer dhe jetëgjatësi ikën dhe se nuk është e shëndetshme për një burrë apo grua që e do atë.

Testosterone mundëson trupit tuaj për të ndërtuar eshtra të dendur parandalimin e osteoporozës dhe në masë të muskujve e cila ndihmon për të parandaluar diabetin, të cilat janë të dyja të rëndësishme për shëndetin.

Testosterone ndihmon në parandalimin impotenca.

Një jetë aktive seksi është i shëndetshëm fizikisht dhe mendërisht dhe ndihmon për të parandaluar sulmin në zemër dhe infarkti.

Nivelet më të larta të testosteronit janë të mira për kontrollin e peshës, energji, besim dhe ambicie.

Testosterone është fjalë për fjalë ajo që e bën një njeri, një njeri, sepse ajo është e testosterone që stimulon organet meshkuj për të zhvilluar.

Ngritje peshe ka një efekt të madh në testosterone se sa pothuajse çdo ushtrim të tjera.

Sot unë mendoj për ngritje peshe për burrat si duke marrë qen tuaj për afat të qen.

Gjithkush e di se qentë kanë për të lëvizur dhe për të drejtuar të qëndrojnë të shëndetshme.

Njëjtën gjë për një njeri i cili duhet të mbajë nivelet e tij testosteronit në varg nomal për shkak të efekteve të pabesueshme testorone në shëndetin mashkullor.

Muskujt më shumë që ju përdorni në trajnimit stërvitje tuaj forcë, Ndikimi më i madh se stërvitje juaj është duke shkuar për të rritur testosterone tuaj.

Pra, të ndaluar squeezing handgrips dhe të fillojnë të bëjnë deadlifts.

Rritja testosterone mund të jetë vetëm një nga më të rëndësishme, nëse jo përfitimet më të rëndësishme të deadlifts për një njeri.

Për shkak të përfitimeve të mëdha deadlift për testosterone, kjo është arsyeja pse unë preferoj për të mbajtur reps poshtë pak të zakonisht jo më shumë se 5 reps, sepse me 5 reps ne mund të trajtojë peshë pak më të rënda dhe po, ajo është pesha më e rëndë që ka një ndikim edhe më të madh në rritjen e testosterone.

Nuk mund të ketë përfitime më të mëdha të deadlifts sesa ngritjen testosterone tuaj për shkak të ndikimit pozitiv që do të ketë në shëndetin tuaj dhe në fund të fundit kjo është ajo që ne të gjithë duam, shëndetësor më të mirë.

Vetë dëshmi anekdotike im është që para se kam filluar të deadlift testosterone ime nuk ishte në varg normale dhe se nuk është e pazakontë për një njeri mbi 50.

Mjeku im rekomandohet që unë të konsideroni përdorimin e një zëvendësim të testosterone që unë nuk e kam bërë.

Menjëherë pas kësaj kontroll kam filluar planin Hashi Biba dhe herën tjetër unë shkova në lidhje me 10 muaj më vonë testosterone ime kishte dyfishuar dhe ishte në varg normal.

Mjeku tha se rritja e mia në testosterone ishte sa më shumë që unë mund të priste nga zëvendësimin terapi të drogës.

Ashtu si thashë, përfitimet e pabesueshme e deadlifts për trupin, mendje dhe shpirt, sepse testosterone është e dobishme për të gjithë e më lart, trupi juaj, shëndetin tuaj mendor dhe shpirti juaj.

 

19. Deadlifts jane formë e sigurtë

Ndryshe nga squats ose e shtyp stol, ju nuk rrezikojnë duke u mbërthyer nën një peshë të rëndë.

Nëse parakrahët tuaj ose mbrapa japin ju mund të dorëzani dhe të heqë peshën në mënyrë të sigurtë.

Deadlifting është rrezik relativisht të lirë dhe të sigurt për të kryer.

Me formën e duhur deadlift, nuk ka rrezik të gjetjes mbërthyer nën një ashensor maksimale (si me mbledhje dhe stol shtyp), dhe formë me kusht deadlift është e saktë, nuk do të theksojë padrejtësisht çdo të nyjeve të mëdha.

Unë ju inkurajoj për të lexuar më shumë rreth Formulari i duhur deadlift për shkak të asaj se si kritik që është për të parandaluar lëndimin.

 

20. Deadlift Përfitimet Back Pain dhe parandalon lëndimit

Deadlifting duke përdorur forma e duhur deadlift forcojë shpinën dhe parandalon dhimbje më të ulët mbrapa.

Duke thënë se, nuk mendoj se ju mund vetëm të ngarkesës bar deri me peshën tuaj max apo përpjekje për të bërë një peshë shumë të lartë pa pasoja në qoftë se ju nuk jeni ende në lartësinë e detyrës.

Mos e prish përfitimet e mrekullueshme të deadlifts që ju mund të fitojë, sepse ju ndjehet si duke treguar off në palestër.

Mos u shqetësoni për dukur, punojnë deadlifts tuaja deri gradualisht dhe të qëndrojnë të sigurt.

 

21. Përfitimet e deadlifts ka Real Life Aplikimi

Një nga avantazhet kryesore të deadlifting është se ajo ka një aplikim të vërtetë të jetës.

Heqjen e objekteve nga toka, nga një shumëllojshmëri e kënde, është rritur përmes bërë deadlift.

Funksionalitetin e vërtetë jeta e deadlift vjen në lojë kur dikush bëhet mjaft e fortë për të hequr një objekt të rëndë (mobilje për shembull), ndërsa ulur gjasat e plagosur veten.

A keni ndonjëherë ngriti një TV të rëndë ose kuti off dysheme?

Ju jeni duke bërë deadlifts. Filloni duke bërë deadlifts dhe përshtypje miqve tuaj, bashkëshort, ose gjyshe herën tjetër ata kërkojnë vullnetarë për të lëvizur diçka e rëndë.

 

22. Përfitimet e deadlifts një intensitet të lartë stërvitje kardiovaskulare

Ata punojnë zemrën tuaj dhe ndihmojnë në ngritjen VO2Max – aftësinë e trupit tuaj për të transportuar dhe përdorur oksigjen gjatë ushtrimit (kjo është një tregues i nivelit tuaj të palestër kardiovaskulare). Një nga përfitimet e panjohur të deadlifts janë se deadlifting ndihmon për të zhvilluar palestër kardio respirator.

Ashtu si mbledhje, deadlifts do taksave rëndë e sistemit kardio respirator në qoftë se bëhet me intensitet të mjaftueshme.

Kjo padyshim ka pasoja pozitive për shëndetin kardiovaskular.

Në të vërtetë, deadlifts intensitet të lartë aerobically taksave trupin e kohë të mëdha.

Herën tjetër që ju të bëni një grupe disa të deadlifts me edhe vetëm 5 repetitions, ju do të ndjeni intensitetin stërvitje!

23. Përfitimet e deadlift  kërkojnë pajisje të kufizuara

Të gjitha që ju duhet është një barbell dhe disa pllaka.

Shtangë dore të punojnë shumë.

Nëse ju nuk keni ose nuk duan një anëtarësim palestër, ju mund të krijuar palestër tuaj me pajisjet e mëposhtme deadlift siç u përmend më lartë:

Fuqia Rack Olympic Barbell Olympic Lock-Jaw Barbell kular Pllaka Black Olimpike Pllaka Olimpike pjesshëm Set

Dead pykë deadlift Jack për të rënda deadlifts 225 £ dhe Up – Ju mund të shihni të Vdekur pykë shqyrtimin e mia deadlift jack këtu.

Përfitimet e deadlifts sipas David Robson

David Robso ka shkruar për disa përfitime të tjera unike të deadlifts si:

24. Deadlifting është një masa e vërtetë e forcës

Mund të argumentohet se, në një kontekst të powerlifting, deadlift është një masë e vërtetë të fuqisë për shkak të mungesës së saj e vënë theksin në ndihmat e ndryshme të performancës (kostume etj).

Deadlifts gjithashtu punëson grupet më të muskujve, dhe për këtë arsye mund të konsiderohet një provë më të mirë të forcës së përgjithshme të muskujve.

25. Deadlifts kaanë apelit apecial

Deadlifts të ketë një apel të veçantë.

Thjesht zgjedhjen e një peshë off dysheme, dhe të angazhohen të gjitha grupet e mëdha muskujve në proces, ka një apel të veçantë primordial – lloj si i shkëlqyer një pemë gjigande nga toka.

Qëndrimi dhe mbajtjen e peshës masiv gjithashtu nxit një ndjenjë të pushtetit të madh.

 

A jeni bindur megjithatë nga të mirat e deadlifts?

Unë shpresoj kështu!

Në të vërtetë, Unë jam i sigurt që ju jeni i bindur nga tani nga përfitimet e mahnitshme e deadlifts.

Sigurisht, nuk presin të shohin rezultate të mëdha nga mundim i kot, ndërsa të hahet ushqime të përpunuara rëndë çdo ditë.

Qëllimi është për të kombinuar ushtrimet e trupit energji core e deadlifts, squats dhe pushups me hahet ushqim të vërtetë, atëherë ju do të fillojë për të parë disa transformime të tmerrshme në trupin tuaj.

A keni përjetuar të mirat e deadlifts nga rutinat tuaj stërvitje?

Cilat mendoni se janë përfitimet e deadlifts?

A e kam lënë jashtë çdo përfitim deadlift që duhet të përfshihen?

Ju lutemi të ndajnë historinë tuaj!

A keni një ushtrim më tranformative se deadlifts ose squats?

Lexoni më shumë për të marrë sfidën galiç dhe Përfitimet e squats këtu.

Paralajmërim:

Ndërsa përfitimet e deadlifts shumë, ju lutem të jenë të vetëdijshëm se mundim i kot është intensive dhe kërkon përdorimin gjithë trupin tuaj.

Prandaj, ajo është e domosdoshme për të bërë disa që shtrihen përpara heqjen e peshave të rënda.

Ju mund të filloni me grupe të ngrohtë deri shfrytëzuar pesha të lehta me shumë repetitions.

Edhe, për të fituar më shumë përfitime nga mundim i kot dhe për të shmangur çdo dëmtim, mbajtur shpinën drejt sapo ju të heqë.

Përfitimet e deadlifts janë shumë në krahasim me ushtrimet e tjera atje.

Ky ushtrim ju ndihmon zhvillimin e tërë muskujve tuaj, të marrë fuqinë funksional, të rritur performancën sportive, si dhe dëmtime të shmangur.

Deri më sot, Unë kam përfshirë në kuadër të këtij neni, 25 Përfitimet kryesore të deadlifts.

Arsyeja është se unë dua që ju të jenë të motivuar dhe të mendojnë për marrjen e ndikim maksimal nga stërvitje tuaj palestër.

Koha është thelbi.

Nuk ka asnjë pikë kaluar më shumë kohë në palestër se ju keni për të.

Qartë, përfitimet shumë të deadlifts e bëjnë atë një nga ushtrimet kryesore që ju duhet të keni në arsenalin tuaj.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *