Nutricioni

6 mënyra si të përfitoni sa më shumë nga ushtrimet!

Trajnohuni, hani, flini dhe përsëritni. Me këtë filozofi dhe këto 6 këshilla të poshtme, ju do të jeni në rrugën e duhur drejt rritjes së muskulit. Cdo seancë e djersitjes ju tregon se se trupi nuk ka zgjidhje tjetër por rritjes, por ende javët kalojnë dhe numri i peshores mbetet i njëjtë. Ju mund të …

6 mënyra si të përfitoni sa më shumë nga ushtrimet! Read More »

Top 8 ushqimet që ndikojnë mentalisht në fitnes

Nëse po kërkoni për përkrahje mentale në palestër, më poshtë gjeni 8 llojet e ushqimeve kyçe për një bodibilder! A ju ka ndodhur ndonjëherë të shkoni në palestër dhe hamendeni se çfarë të ushtroni? Nëse po, është koha për të përforcuar dijetën më një grumbull të ushqimeve që janë të dëshmuara që kanë ndikim mental …

Top 8 ushqimet që ndikojnë mentalisht në fitnes Read More »

7 mënyra për të djegur yndyrat!

Për të realizuar dëshirën të keni muskuj të fort, ushqimi i shëndetshëm dhe treningu intenziv janë armët mët ë forta për të arritur këtë. Ju nuk mund të largoni yndrat trupore, pa ushtruar shumë në palestër. Sidoqoftë, një trening i mirë organizuar për djegie të yndyrave mund të rrisë efektin e ushtrimeve, duke ju dhënë …

7 mënyra për të djegur yndyrat! Read More »

5 ushqimet më të mira për ndërtimin e muskujve!

Sigurohuni që këto ushqime të jenë pjesë e menys tuaj javore, nëse dëshironi të keni muskujt të fortë. Ka qindra ushqime të ndryshme që ndihmojnë ndërtimin e muskujve. Por cfarë nëse do të duhej të zgjidhni vetëm 5 ushqimi? Në këtë rast do të duhej të zgjidhni ushqimet që do t’ju ofrojnë të gjitha vlerat …

5 ushqimet më të mira për ndërtimin e muskujve! Read More »

7 sekrete për humbje peshe që shumë pak persona kanë dëgjuar për to

Kur është puna në humbjen e peshës, formula është e thjeshtë: dietë dhe ushtrime. Megjithatë, ngrënia më pak dhe stërvitja më shumë nuk do të thotë humbje peshe. Pesha nuk ju tregon kompozicionin e trupit tuaj, as vendet e fshehura të yndyrës, që i bën njerëzit ti fitojnë kilogramët përsëri pasi t’i kenë humbur ato. …

7 sekrete për humbje peshe që shumë pak persona kanë dëgjuar për to Read More »

7 Ushqime kundër dhjamit në trup

Vera po afrohet dhe secili prej nesh dëshiron të heqë qafe kilogramët e tepërt të grumbulluar gjatë stinës së dimrit. Shumica aplikojnë dieta të ndryshme, por kjo nuk është e domosdoshme. Ushtrimet natyrisht se ndihmojnë, por edhe kontrollimi i ushqimit. Ne ju sjellim ushqimet të cilat e përshpejtojnë metabolizmin dhe ndihmojnë në shkrirjen e shtresave …

7 Ushqime kundër dhjamit në trup Read More »

10 ushqime të përkryera për të gjithë ata që vrapojnë

Zbuloni ushqimet qe duhet te konsumoni para dhe pas vrapit për te qëndruar ne forme dhe për te shtuar rezultatet. Ne park apo ne qendër te qytetit, ne mëngjes për te përballuar me më shume energji ditën dhe stresin. Vrapi për shume njerëz është një pasion i vërtet. Ka nga ato qe e praktikojnë për …

10 ushqime të përkryera për të gjithë ata që vrapojnë Read More »

12 ushqime për më shumë fuqi gjatë ushtrimeve

Manaferrat, arrat, peshku janë “superushqime” në çdo moment, por ja cilat janë alternativat e tjera, veçanërisht kur doni diçka të shpejtë para se të dilni nga shtëpia për të shkuar në palestër.një burim natyral energjie. Integroni në dietën tuaj ushqimet e mëposhtme. Kërkimet tregojnë se ato ju bëjnë të fortë, përmirësojnë metabolizmin, djegin yndyrnat e …

12 ushqime për më shumë fuqi gjatë ushtrimeve Read More »

Humbni peshë të tepërt duke konsumuar karrota

Kërkimet e fundit kanë treguar se dieta me karrota është mjaft e mirë për të humbur kilet e tepërta. Nga pikëpamja e vlerave ushqimore dhe terapeutike, karrota është mjaft e pasur në vitamina A, B dhe C, si edhe substanca minerale mjaft të çmuara për organizmin. Konsumimi i shpeshtë i karrotave është i nevojshëm, sidomos për …

Humbni peshë të tepërt duke konsumuar karrota Read More »