Vaji i peshkut dhe Omega

10 benefite nga marrja e vajit të bajameve për lëkurë, flokë dhe shëndet

Bajamet mund të bëjnë mrekulli në lëkurën, flokët si dhe shëndetin tuaj në përgjithësi. Bajamet janë të pasura me antioksidantë, përmbajnë vitamina E, yndyrëra dhe proteina si dhe disa ushqyes të tjerë të rëndësishëm. Marrja e përditshme e vajit të bajameve mund të trajtojë shumë sëmundje dhe probleme me flok. Benefitet dhe përdorimi i vajit …

10 benefite nga marrja e vajit të bajameve për lëkurë, flokë dhe shëndet Read More »

5 Ushqimet që ndihmojnë në shkrirjen e dhjamit nga beli

Këto janë ato që duhet konsumuar për të pasur një bark për të cilin keni ëndërruar gjithmonë. Nëse dëshironi një bel të përsosur, duhet të eliminoni sheqerin dhe karbohidratet e procesuara duke i zëvendësuar më ushqime që përmbajnë aftësi shkrirëse të yndyrërave. Më posht lexoni se cilat ushqime ju ndihmojnë të formësoni bukur belin. Bollguri …

5 Ushqimet që ndihmojnë në shkrirjen e dhjamit nga beli Read More »

8 ushqimet e rëndësishme për lëkurë të bukur

Zbuloni se si avokadot, salmoni, vezët dhe ushqimet tjera ju ndihmojnë të përmirsoni çehren tuaj të fytyrës. Më poshtë mësoni më shumë për këto 8 ushqime. Avokadot nuk janë vetëm për t’u konsumuar. Një sasi e konsiderueshme e biotinës gjendet në avokado, parandalon lëkurën që të thahet dhe të keni thonjë të fortë. Kur të …

8 ushqimet e rëndësishme për lëkurë të bukur Read More »

E vërteta për bimën Chia

A mund kjo bimë të ju ndihmojë të dobësoheni? Ju kujtohen kafsha Chia? Disa dekada më parë, dhe farat nga bima Chia po shiten gjithnjë e me shumë përmes mënyrave elektronike në dyqane për ushqime të shëndetshme si një ndihmues për humbje të peshave. Fara e bimës Chia supozohet se kontrollon urinë, përderisa pasuron dietën …

E vërteta për bimën Chia Read More »

Të mirat që sjellë marrja e vajit të peshkut

Ka një oqean të tërë me informacione rreth vajit të peshkut, dhe mësoni më shumë për të mirat që ka vaji I peshkut. Nëse ndonjëherë keni bërë hulumtim në lidhje me suplementët, keni parë informata të shumta për të mirat që sjellë konsumimi I vajit të peshkut në formë të suplementit. Mund të tingëllojë qësharake …

Të mirat që sjellë marrja e vajit të peshkut Read More »

Mos i jepni hapësirë trashësisë të ju prish formën e trupit!

Është koha e duhur për të treguar arsyen që ju shkoni në palestër! Por nëse dëshironi të siguroheni që ato kilogramët e tepërt i keni hequr me kohë, konsideroni ndihmën që mund të ju sjellë marrja e suplementëve. Suplementët funksionojnë në mënyra të ndryshmë për të ndihmuar trupin tuaj të shkrijë më shumë yndyrë dhe …

Mos i jepni hapësirë trashësisë të ju prish formën e trupit! Read More »

Si rregullon kreatina shëndetin tuaj?

Në botën e fitnesit, kreatina njihet për aftësitë për të rritur forcën dhe fuqinë. Vrapuesit sprinter e marrin për të pasur fuqi më të madhe të vrapimit, futbollistët e marrin për të pasur fuqi më shumë në futboll, dhe bodibilderët e pëdorin për të rritur forcën dhe madhësinë e muskujve duke ushtruar intenzivisht në palestër. …

Si rregullon kreatina shëndetin tuaj? Read More »

5 burimet e proteinave në ushqimet në konzervë

Hedhni një sy në 5 burimet e proteinave në konzervat e shijshme dhe ekonomike. Po, mund të ndërtoni muskuj më një buxhet normal. Pa dyshim, se kushtueshmëria e të ushqyerit të muskujve mund të jetë e shtrenjtë. Posaçërisht kur karroca që e mbushni në market, me fletë salmoni, fetë tune, shpatulla pule në planin tuaj …

5 burimet e proteinave në ushqimet në konzervë Read More »