Haki Zeqiri, nje shprese e kampionit per bodybuilding ne Suedi! (Video)

Haki Zeqiri eshte nje nder storiet e hatashme te suksesit ne boten e fitnessit dhe bodybuildingut Shqiptar.

Ai filloi te ushtronte me seriozitet ne momentin kur kishte kuptuar se pesha e tij po e rendonte shendetin e tij, dhe kishte vendosur prere qe te jo vetem ti hiqte kilogramet e tepert, por ta bente nje trup qe gjithe njerezit lakmojne ta kene.

Keshtu Hakiu filloi stervitjen dhe dieten ne fitness ne vitin 2011 ku peshonte afro 111 kilogram, nderkaq arriti qe per afro 2 vite te hiqte peshen dhe te ndertonte muskuj, duke mirembajtur keshtu nje peshe prej 84 kilogrameve.

haki tf

Hakiu tanime kur kishte arritur ne kete nivel te fitnessit, pas nje kohe te gjate perkushtimi ndaj ushtrimeve dhe dietes kishte vendosur qe me fizikun e tij te tentoje te garoje ne garen Classic Bodybuilding ne kategorine 180 cm e cila mbahet neser me 29 Nentor ne oren 09:15 ne Suedi.

hakia 6 days out

Haki Zeqiri 5 dite qe nga gara ne bodybuilding ne Suedi.

Ne e dijme dhe e kuptojme mundin, sakrificen dhe perkushtimin qe Haki Zeqiri ka bere qe te vij ne kete pike. Flijimi i kohes, dhimbja e ushtrimeve, mundi i kardios ne mengjes, mundi per te marre ushqimet me vete ne cdo kohe te caktuar sipas planit te tij, ushtrimet 2 here ne dite, flijimi i daljeve dhe pijes, uria qe ndjen gjate pergatitjes per gara dhe lodhja e pandalshme, e shume te tjera jane mundimet dhe peripecit qe ky atlet i tejkalon per te arritur nje qellim me te madh se sa vetvetja e tij, nje karakter i forte me qellim triumfin ne sferen e zgjedhur!

Per kete ne ne emer te gjithe sport-dashesve dhe te gjithe atleteve te fitnessit dhe bodybuildingut duam te thojme qe jemi krenar qe Hakiu po e perfaqeson sportin shqiptar ne menyren me te denje te mundshme ne nje arene nderkombetare si Suedia.

Ne te urojme fatin me te mire neser ne garat e bodybuildingut klasik dhe shpresojme qe do ti sjellesh Shqiptareve nje medalje te fitores!

Hakiun mund ta percjellni ne facebook dhe instagram ne keto linqe: Facebook   

dhe Instagram

Krenar me ty. GO GET ‘EM HAKI!


 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *